Sieradz. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Dzięki kolejnej obywatelskiej postawie kierowcy, uniknięto wypadkowi - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 26 kwietnia 2019
Wybierz miasto na mapie
Dzięki kolejnej obywatelskiej postawie kierowcy, uniknięto wypadkowi
Data dodania: 2018-11-14 10:24:33
Dzięki kolejnej obywatelskiej postawie kierowcy, uniknięto wypadkowi
Źródło zdjęcia: stock.adobe.com
09 listopada 2018r. około godziny 22.30 jadący ulicą Sienkiewicza w Sieradzu w kierunku Łodzi samochodem osobowym toyota mężczyzna zauważył nadjeżdżający z naprzeciwka samochód.

Pojazd ten wyraźnie zjechał na pas ruchu którym jechała toyota. Kierujący tym samochodem przez kilka sekund nie reagował miganie światłami przez kierowcę toyoty. Dopiero w ostatniej chwili gwałtownie odbił na swój pas ruchu. Kierujący osobówką nabrał podejrzeń, że kierowca tamtego pojazdu może być pijany.
. Dlatego też zawrócił i pojechał za oddalającym się pojazdem. W trakcie jazdy wyraźnie było widać, że poprzedzający go pojazd ma spore problemy z utrzymanie toru jazdy. W pewnym momencie kierowcy toyoty udało się wyprzedzić ścigany pojazd, którym okazał się vw polo. Przy rondzie w Sieradzu postanowił zatrzymać vw. Kierowca tego pojazdu zwolnił ale nim zdążył się zatrzymać z niewielką siłą uderzył w zaparkowaną toyotę. Okazało się, że za kierownicą samochodu siedziała kobieta od której wyraźnie było czuć woń alkoholu. Na wyraźne żądanie oddała interweniującemu mężczyźnie kluczyki od samochodu.

Czekając na przyjazd policji przyznała się do spożycia alkoholu i przepraszała za swoje zachowanie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali jej stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy do lat 10.

Źródło: sieradz.policja.gov.pl
Tagi: sieradz, policja, alkohol, kierowca,
Najczęściej czytane
go to top