Sieradz. Aktualności i informacje lokalne z miasta i powiatu. Klimatyczne klawisze - INFO BAI
bai
info bai
katalog bai
gielda bai
Bai Andrzej Kurzawa
 
Piątek, 26 kwietnia 2019
Wybierz miasto na mapie
Klimatyczne klawisze
Data dodania: 2018-12-06 11:30:42
Klimatyczne klawisze
Źródło zdjęcia: umsieradz.pl
Czy można łączyć muzykę z promowaniem ekologii?

Oczywiście, że tak. Na własne oczy i... uszy będzie się można o tym przekonać już w najbliższy piątek (7 grudnia) podczas projektu "Klimatyczne klawisze w Sieradzu".

Wydarzenie to muzyczne rozmowy na temat ocieplenia klimatu. Jest to projekt koncertowo– edukacyjny zapoczątkowany przez angielską pianistkę i kompozytorkę, Lolę Perrin. Ideą artystki było zorganizowanie serii recitali fortepianowych, połączonych z mową znawcy w temacie globalnego ocieplenia. Autorski pomysł Perrin spotkał się z niesłychanym entuzjazmem i tak oto pianistka postanowiła do swojej akcji włączyć pianistów z całego świata.
. W tym momencie na jej liście zaproszonych muzyków widnieje około 200 osób. Sieradzka odsłona muzyczno-klimatycznych rozważań rozpocznie się od półgodzinnego recitalu fortepianowego w wykonaniu Joanna Wicherek. Następnie na scenie pojawi się Marcin Popkiewicz- ekspert w dziedzinie zmian klimatu i poprowadzi krótką prelekcję na temat globalnego ocieplenia. Kluczowym elementem wydarzenia będzie wspólna dyskusja, moderowana przez prelegenta.

Dzięki realizacji projektu słuchacze będą w stanie wcielić w życie praktyczną wiedzę, która ma szansę wpłynąć na spowolnienie procesu globalnego ocieplenia. Edukacyjny koncert pozostawi widzów ze świadomością odpowiedzialności, którą każdy z nas musi wziąć na siebie, aby zadbać o swoje miasto. Recital będzie artystycznym dopełnieniem, pokazując, że z pozoru nie połączone ze sobą dziedziny, takie jak muzyka i ekologia, mogą stworzyć spójną, świetnie dopełniającą się prezentację.

Notki biograficzne wykonawców:
Marcin Popkiewicz: znawca w dziedzinie ocieplenia klimatu, analityk
megatrendów, zajmuje się powiązaniami w obszarach gospodarka- energiazasoby- środowisko. Autor bestsellerów Świat na rozdrożu i Rewolucja
energetyczna. Ale po co? Przewodniczący polskiego oddziału ASPO i członek rady
programowej INSPRO. Laureat prestiżowych nagród za najlepszą książkę szerzącą
wiedzę ekonomiczną. Wystąpił też w polskiej edycji TEDx (link).

Joanna Wicherek: pianistka; urodziła się w Sieradzu, gdzie uczyła się w klasie Andrzeja Grześkowiaka. Studiowała w Polsce, Niemczech i Austrii, koncertuje w
krajach Europy, Afryki i Azji oraz jest zdobywczynią wielu nagród. Współpracuje z
wieloma znanymi muzykami i kompozytorami, nagrała też muzykę do filmu
Macieja Drygasa Cudze listy oraz płytę z zespołem Proavitus. W latach 2014 - 2017
prowadziła działalność koncertową i pedagogiczną w RPA, zaś aktualnie mieszka i pracuje w Niemczech.

Projekt współfinansowany jest w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów realizowanego przez Urząd Miasta Sieradza i Centrum OPUS.

Źródło: umsieradz.pl
Tagi: sieradz, koncert, klimatyczne klawisze, ekologia, globalne ocieplenie,
Najczęściej czytane
go to top